אימפוטנציה
דבש חשק

דבש חשק

EPIMEDIUM

ויגאור

ויאגרה ללא מרשם

מידע על V-יגאור

ויאגרה

אתר מידע על ויאגרה

כל המידע שרציתם

אימפוטנציה

הזקפה היא אחת המתנות הטובות ביותר שהעניקו הטבע והיקום לגבר והינה אחת היכולות הגבריות המופלאות ביותר העשויות לגרום לאושר ולגאווה, והיא ללא ספק תגרום לכל גבר שזכה בה להתהלך ב"ראש זקוף". גברים אשר נתקלו במהלך חייהם בבעיות בתפקוד המיני העידו כי הרגישו שחרב עליהם עולמם, בטחונם העצמי ירד ואף הדימוי העצמי שלהם, הם הרגישו מתוסכלים, לא שווים ולא גבריים. בעיות בתפקוד המיני מתבטאות בד"כ בהפרעות בזקפה, באין אונות, באימפוטנציה וכו'. הבעיית הללו נגרמות עקב סיבות וגורמים שונים כגון בעיות פסיכולוגיות, נפשיות, רגשיות, פיזיולוגיות ובריאותיות.

מהי אימפוטנציה ומה מקור המילה?

מקור המילה אימפוטנציה לקוח מן השפה הלועזית (Impotence) והפירוש המדוייק הינו - "אין כח". ומשום ש"כוחם של הגברים במותנם", ועל כן, כאשר נאמרת המילה בהקשר לגברים, הרי שהכוונה היא - אין כח גברא = אין אונות. ההגדרה של אין אונות/ אימפוטנציה הינה חוסר יכולתו של הגבר לייצר זקפה קשיחה וזקופה שתאפשר לו לקיים יחסי מין מלאים ולהגיע לסיפוק, או חוסר היכולת לשמר את הזקפה למשך קיום יחסי המין על מנת שיוכל להנות מן המשגל ולהגיע לשפיכה. הזקפה היא בעצם תהליך המתרחש אצל הגבר עקב הגירוי המיני. הגירוי המיני יכול להיות פיזי או מנטלי, כאשר במצב תקין יגרום הגירוי המיני לתחילתו של תהליך, בו יזרום הדם באופן מוגבר ומומרץ לאזור הפין. הדם אשר זורם לפין ימלא את איבר המין הזכרי ויגרום לו להזדקף, הדם נכלא בפין ואמור להישאר כלוא לאורך כל זמן קיום יחסי המין כדי שהזקפה תישאר יציבה וקשיחה והגבר יוכל לקיים יחסי מין מלאים ולהגיע לשיא ההנאה והסיפוק – השפיכה. במצב של אימפוטנציה, איבר המין מתקשה להזדקף עקב הגירוי המיני מאחר וזרימת הדם לכיוון הפין אינה מספיקה כדי למלא את הפין ולכן, לעיתים, הפין אינו מזדקף כלל או שנגרמת זקפה חלקית שאינה מאפשרת קיום יחסי מין מלאים.

הגורמים לבעיות בתפקוד המיני

כל אחד מן הגברים חווה לפחות פעם אחת בחייו את תופעת האימפוטנציה. אין ספק שחווייה כזו מלחיצה, מטרידה ומתסכלת ואם הבעיה מתמשכת היא משפיעה לרעה על כל תחומי החיים ולא רק על התחום המיני.

אין צורך להילחץ, כיום הרפואה מתקדמת וכמעט לכל בעיה יש פיתרון, אך כדי לפתור את בעיית האימפוטנציה, יש לאבחן מהיכן נובעת הבעיה, לנסות לאתר את הסיבה או הגורם שבגינם נוצרה בעיית האימפוטנציה ואז לגשת לטיפול. זיהוי הגורם לבעיה הוא החשוב ביותר מבין כל השלבים. אבחון נכון יסייע לפתרון הבעיה. בימים עברו, לא מעט מן הגברים אשר נתקלו בבעיה לא ניגשו לטיפול. ההזנחה נבעה לרב מאחר והתביישו בתופעה, ולכן העדיפו לדחוק את הבעיה לפינה ואף להתנזר ממין, אך כיום, כאשר הרפואה מתקדמת, וכמעט לכל בעיה יש טיפול, רב הגברים מטפלים בבעיה בדרך זו או אחרת. לבעיית האימפוטנציה עלולות להיות גורמים רבים, חלקם מקורם בבעיות פיזיות – בריאותיות, וחלקם בבעיות פסיכולוגיות – נפשיות, אך יש לקחת בחשבון כי שכיחותה עולה עם הגיל. בעבר הייתה נטייה לחשוב כי המצב הפסיכולוגי הוא הגורם העיקרי לאימפוטנציה, אך במהלך השנים הסתבר כי הגורמים והסיבות לתופעת האימפוטנציה רבים ושונים ונובעים גם כתוצאה ממצבים בריאותיים ופיזיים שונים כגון נטילת תרופות, טיפולים שונים, מחלות רקע שונות כגון סכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, כולסטרול גבוה, ערמונית מוגדלת, ניתוחים שונים, פגיעות או תאונות וכו'. מחקרים שונים העלו כי יותר ממחצית מן הגברים בין הגילאים 40-70 סובלים מאין אונות בדרגה כלשהי, אך מסתבר כי מן הנתונים עולה כי כשליש מן הגברים בגילאים 20-30 סובלים אף הם מאין אונות בדרגה כלשהי.

ברב המקרים כאשר גבר צעיר מגיע לרופא או לאיש מקצוע ומתלונן על אין אונות, השאלות הראשונות שיישאל הינן על מצבו הנפשי, האם הוא במתח, חרדה, לחץ, האם החוויה המינית הראשונה שלו הייתה טובה או כושלת, לעיתים תופעת האימפוטנציה עלולה להיגרם עקב כשלון עם אחת מבנות הזוג הראשונות, כאשר הגבר ניסה להרשים את בת זוגתו ולא הצליח. כשלונות יגרמו לחרדות ביצוע שברב המקרים יגרמו גם לחוסר ריכוז שיגרום לאין אונות.

חוסר איזון הורמונאלי

גורם נוסף אשר עלול לגרום לאימפוטנציה הינו חוסר איזון הורמונאלי. מצב זה נפוץ בעיקר בקרב הגברים המבוגרים יותר, והגורם העיקרי הינו ירידה ברמת ההורמון הגברי – הטוסטסטרון. מצב זה ניתן לאבחן באמצעות בדיקת דם.

גורמים פסיכולוגיים

מצב פסיכולוגי – נפשי או רגשי עלול גם הוא להשפיע על יכולתו של הגבר לייצר זקפה. בשלבים מסוימים בחיים עלול כל אחד מאיתנו לחוות מצבים רגשיים שונים, מצוקות רגשיות, בעיות כלכליות, בעיות בין בני זוג, כעסים, לחצים טראומה ואפילו אובדן אדם קרוב. טבעי כי במצבים הללו יחווה הגבר חוסר חשק מיני או ליקויים בתפקוד המיני, אך ברב המקרים הללו התרופה הטובה ביותר היא הזמן. מצוקות כאלה חולפות ואיתן גם תופעת האימפוטנציה. אך ישנם מצבים פסיכולוגיים, נפשיים או רגשיים אשר ללא ספק יגרמו לאין אונות לזמן ממושך.

כאשר הגורם לתופעת האימפוטנציה הוא פסיכולוגי, כגון דיכאון, חרדות, חרדות ביצוע, טראומות מהעבר וכו' ניתן לטפל באמצעות טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול תרופתי בנוגדי דיכאון ובד"כ אלה יינתנו בשילוב עם טיפול בתרופות המעכבות אנזים PDE5 כגון ויאגרה, סיאליס לויטרה אשר יסייעו לשיפור הזקפה, להתגברות על חרדות הביצוע וגם להעלאת הבטחון העצמי.

כאשר ניגשים לטיפול, השלב הראשון והחשוב ביותר הינו אבחון הגורם לבעיה. חשוב לגשת לרופא מקצועי אשר מתמחה בתחום או לסקסולוג. הרופא יערוך למטופל תשאול, יבדוק אותו פיזית (דופק, לחץ דם, רפלקסים וכו'), ויפנה את המטופל לבדיקות מעבדה הכוללות בדיקות דם ושתן, בבדיקות הללו יבדקו רמות סוכר בדם, רמת ההורמונים, תפקודי כבד, תפקודי כליות וכו'. בנוסף יתכן והמטופל ישלח לבדיקה במעבדת שינה, שם יוכלו לבדוק אם מופיעה זקפה בזמן השינה.

גורמים פיזיולוגים

כאשר הגורם לתופעת האימפוטנציה הינו פיזיולוגי, לדוגמא: יתר לחץ דם, חוסר איזון הורמונאלי, סוכרת, כולסטרול גבוה, בעיות בערמונית, פגיעות, תאונות, ניתוחים וכו'. ברב המקרים, טיפול בבעיה יפתור גם את תופעת האימפוטנציה. קרו גם מקרים בהם התלוננו גברים על תופעת האין אונות ובעקבות בדיקות שהתבצעו כדי לאבחן את הגורם לבעיה התגלו מחלות רקע שלא ידעו עליהן בעבר. יש לקחת בחשבון כי תופעת האימפוטנציה היא לעיתים מעין תמרור אזהרה והיא מופיעה כסימן לכך כי קיימת בעיה בריאותית אחרת, ובין היתר משפיעה גם על זרימת הדם ועל הזקפה, על כן, גילוי מהיר של הגורם לבעיה עשוי להציל מפני התדרדרות הבעיה הבריאותית. גורם נוסף שעלול להשפיע על זרימת הדם בגוף הינו פגיעה כתוצאה מתאונה או ניתוח בכלי הדם או במערכת העצבים, דבר שיכול לגרום לאין אונות. יש לקחת בחשבון שחוסר טיפול בבעיה עלול להחריף את הסימפטומים ואת הבעיה.

כאשר גבר ניתקל בתופעת האימפוטנציה פעם אחר פעם, גם אם הוא הגבר החזק, החסון, החתיך, או העשיר ביותר, הדבר יפגע בדימוי העצמי של הגבר ויוריד לו את הבטחון העצמי וברב המקרים, במשך הזמן עלול הגבר לחוות חרדות ביצוע או לחלופין להחליט להתנזר ממין כדי לא להיתקל שוב ושוב במצב המביך. עוד דבר שיש לקחת בחשבון הינו שגם אם התופעה נובעת כתוצאה ממצב פיזי או בריאותי והיא אינה מטופלת, היא ללא ספק עלולה להוביל גם לתסמינים פסיכולוגיים. לדוגמא, אדם שסובל ממחלת רקע מסויימת כגון סוכרת, כולסטרול גבוה, מחלת לב, בעיות בערמונית וכו', ואינו מטפל מכל סיבה שהיא (אינו מודע למחלה, אינו רוצה ליטול תרופות וכו') רב הסיכויים כי הוא יתקל גם בתופעת האימפוטנציה ולא יבין מדוע זה קורה לו, כמובן שמצב כזה עלול להביא את אותו אדם לירידה בדימוי העצמי, מתחים, כעסים, הרגשת תסכול, דיכאון, חרדות ביצוע וכו'.

אורח חיים לקוי

גורם נוסף שמגביר את הסיכויים לאימפוטנציה הינו אורח חיים לקוי הכולל: עישון, צריכת אלכוהול או סמים, תזונה לקויה וחוסר פעילות גופנית. יש קשר הדוק בין תזונה בריאה לבין אין אונות. צריכה של מזונות עתירי שומן עלולים לגרום לא רק להשמנה (שגם היא סיבה לאימפוטנציה) אלא גם לבעיות לב וכלי דם, חסימת עורקים, כולסטרול גבוה וכו', כל אלה עלולים להאט את זרימת הדם, ובמקרה הזה, אם זרימת הדם לאיבר המין תהיה לקויה לא תיווצר זיקפה. גורם נוסף לגרימת מחלות (וביניהן האימפוטנציה) הינו עישון סיגריות, צריכת סמים וצריכת מוגזמת של אלכוהול, כל אלה מאטים את זרימת הדם ופוגעים בחיי המין

הפיתרונות ודרכי הטיפול

ברב המקרים ניתן לטפל בבעיית האימפוטנציה. הטיפול באימפוטנציה כולל מגוון של טיפולים שונים ולכל אחד מן המטופלים יותאם טיפול אחר, בהתאם לתוצאות האבחון ובהתאם לגורם לתופעה. באופן כללי, ומבלי קשר לגורם לתופעה, יש לציין כי מומלץ לחיות אורח חיים נכון, לצרוך תזונה מאוזנת, נכונה ובריאה, ולהקפיד לצרוך פחות מזונות עתירי שומן, להקפיד על פעילות גופנית, להפחית ואף להפסיק לעשן וכמובן להפחית עד כמה שניתן את כמויות האלכוהול, ומיותר לציין – לא להשתמש בסמים. כדי לטפל באימפוטנציה, בחרדות הביצוע ואף להעלות את הבטחון העצמי, ממליצים אנשי המקצוע להשתמש באחת מן התרופות הנפוצות והפופולאריות המשפרות זקפה – הויאגרה, הסיאליס או הלויטרה, התרופות הללו הצילו מליוני גברים והפיחו בהם חיים מחדש, בזכות התרופות הללו מצליחים מליוני גברים להנות שוב מחיי מין מספקים. כל התרופות הללו פועלות על אותו עיקרון ומסוגלות לגרום לזקפה כאשר קיים גירוי מיני. התרופות הללו מעניקות לגבר תחושת ביטחון. תפקידן לגרום לזקפה או לשפר את הזקפה כדי שהגבר יוכל "לשחרר" את המחשבות על הכשלון הצפוי ולהתגבר על חרדות הביצוע ולהנות שוב מיחסי מין מלאים ולזכות שוב באיכות חיים. הויאגרה יצאה לשוק בשנת 2005 והיתה הגלולה הראשונה שהצליחה לשנות את עולמם של הגברים, גלולת הפלא הפיחה חיים בגברים רבים והחזירה להם את היכולת לקיים יחסי מין ולהנות מהם. מאז ועד היום הצטרפו לויאגרה גם הסיאליס והלויטרה. כל התרופות הללו משמשות כדרך הטיפול הנפוצה ביותר, למרות שאינן מטפלות בשורש הבעיה. הטיפול התרופתי בתרופות הללו עשוי לשפר באופן משמעותי וניכר את הזקפה מאחר והתרופות מעודדות משפרות ומזרזות את זרימת הדם לפין.

תוספי תזונה וצמחי מרפא

טיפולים נוספים המומלצים על ידי אנשי המקצוע הינם טיפולים טבעיים כגון: תוספי תזונה העשויים לעורר ולשפר את זרימת הדם בגוף, צמחי מרפא המסייעים להורדת הכולסטרול הרע, והמסייעים להרגעת הגוף ולהורדת רמות החרדה.

מידע נוסף על אין אונות

חדש - SuperMan

סופר מן
   077-9972071


לבירור מידע ומשלוחים לחצו כאן

הזמן ויאגרה