Close

שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמתאנו מביאים לכם פתרונות מעשיים ומידע על נושא כאוב – השפיכה המוקדמת. בעיה שסובלים ממנה כ 25% מהגברים בעולם המערבי מגורמים פסיכולוגיים התנהגותיים או פיזיולוגים. החדשות הטובות – ב 100% מהמקרים זה פתיר. קריאה מהנה

 
האבחון

קיימות מספר דרכים לטפל בתופעת השפיכה המוקדמת או לסייע להתגבר על הבעיה על מנת לקיים אורח חיים תקין ואיכותי. לפני שניגשים לטיפול יש לאבחן את המטופל. 

על מנת לאבחן מהיכן נובעת הבעיה, יערוך הרופא (הסקסולוג) למטופל תשאול מדוייק, כאשר הפרט החשוב ביותר בתשאול הינו עניין הגנטיקה וההיסטוריה הרפואית והמינית של המטופל ומשפחתו (אביו). לאחר התשאול יוכל הרופא להסיק אם המטופל סובל משפיכה מוקדמת ראשונית או משנית. 

שפיכה מוקדמתבמקביל יש לערוך למטופל בדיקות רפואיות שיקבעו האם המטופל סובל מבעיות רפואיות מאין אונות או מהפרעות בזקפה ואז לנסות לאתר מהו הגורם לבעיה. המטופל יקבל "שעורי בית" מהרופא שיורה לו לאונן ולדווח לו מהי דרגת הגירוי המיני שמשפיעה עליו בד"כ עד השפיכה. 

דרכי הטיפול

טיפולים פסיכולוגיים, פסיכותרפיים, תרופתיים או טיפולים משולבים יסייעו לגברים הסובלים מתופעת השפיכה המוקדמת לשפר את היכולות והמסוגלויות שלהם, לרכוש הרגלים חדשים ולשלוט על השפיכה. כדי לטפל בתופעה יש לקבל את הטיפול הנכון. רבים מן הרופאים אינם מתמצאים בטיפולים היעילים שיסייעו לתופעה, ועל כן רבים מן המטופלים אינם מקבלים את הטיפול הנכון לבעיה, מתאכזבים ומפסיקים את הטיפול וסבורים כי אין פיתרון לבעיה, אך לא כך הדבר. 

סקסולוגים המתמחים בתחום ידעו לאבחן את הגורם לבעיה ולתת לכל מטופל טיפול מתאים שבאמצעותו ניתן יהיה לשפר ואף לפתור את הבעיה על מנת לשפר את איכות החיים, את הבטחון העצמי, את התפקוד המיני, את חיי הזוגיות ולהיפטר מהתסכולים הדכאונות והחרדות שנובעים כתוצאה מן התפקוד המיני הלקוי. 

טיפול פסיכולוגי

כאמור, תופעת השפיכה המוקדמת עלולה לנבוע כתוצאה מהרגלים לקויים שלרב החלו בשלבים מוקדמים של החיים, טראומה, לחצים, כעסים, בעיות בין בני הזוג, ובעיות פסיכולוגיות אחרות. כדי לנסות ולפתור את הבעיה מיסודה מומלץ לגשת אצל פסיכולוג או סקסולוג, אך יש לקחת בחשבון שזהו טיפול ארוך המורכב מפגישות רבות ולא בכל המקרים יפתור את הבעיה. 

טיפול התנהגותי

טיפול התנהגותי מורכב בד"כ מתרגילים קלים ויעילים. את הטיפול מבצעים באופן עצמאי בהדרכת איש מקצוע (בד"כ סקסולוג) כאשר התרגילים מתבצעים באמצעות אוננות. 

המטופל יודרך לאונן ולנסות לזהות את נקודת ה"אל חזור" המופיעה בשלב שלפני השפיכה, כאשר בנקודה זו יצטרך המטופל לעצור את האוננות כדי לא להגיע לשפיכה ועל מנת ללמוד לשלוט ולעכב את השפיכה. התרגול יימשך מספר שבועות, כאשר המטופל משתפר ומצליח שהוא מסוגל לשלוט בשפיכה, יודרך לבצע את התרגול בזמן קיום יחסי המין, כאשר הוא מגיע לנקודת ה"אל חזור" יעצור וינוח מספר דקות ואז ימשיך. כך יתרגל עד שיוכל לשלוט על השפיכה ולמשוך את המשגל זמן ארוך יותר. 

טיפול תרופתי

קיימות מספר תרופות העשויות לסייע ולשפר את תופעת השפיכה המוקדמת. טיפול בתרופות נוגדות דיכאון מקבוצת התרופות SSRI (מעכבים סלקטיביים של מחזור הסרוטונין במח) יסייעו (בד"כ) באופן משמעותי לעכב את השפיכה כאשר התרופה תילקח על בסיס יומי. 

מדיווחים של מטופלים רבים אשר ניסו את השימוש בתרופה עולה כי הטיפול בתרופות הללו יעיל ביותר ומשפיע בצורה ניכרת על זמני השפיכה, אך לעיתים תופעות הלוואי הנגרמות עקב הטיפול אינן נסבלות וגורמות למטופלים רבים להפסיק את הטיפול. ישנם מטופלים שאינם מסוגלים להתמודד עם התופעות הללו שחולפות לאחר מספר שבועות. 

השיפור בזמני השפיכה יורגש רק לאחר כשבועיים מתחילת הטיפול. תופעות הלוואי העלולות להגרם כתוצאה מן הטיפול הינם יובש בפה, בחילות, הקאות, עייפות, סחרחורות, הזעה וכו', התופעות ישתפרו ואף יעלמו בהדרגה לאחר מספר שבועות. 

Kamagra 100mg Oral Jelly

ג'ל קמגרה 100mg
ג'ל קמגרה 100mg