תפקוד מיני
דבש חשק

דבש חשק

EPIMEDIUM

ויגאור

ויאגרה ללא מרשם

מידע על V-יגאור

ויאגרה

אתר מידע על ויאגרה

כל המידע שרציתם

תפקוד מיני

יחסי מין הם בעצם הבסיס לקיום שלנו, וחלק חשוב מן הקיום הבסיסי שלנו, שהרי, עקב קיום יחסי מין נוצרים החיים. יחסי המין הם אחד מן הצרכים הבסיסיים של בני האדם ומהווים חלק משמעותי ומהותי מיחסי הזוגיות, הם אלה אשר מניעים את הגבר לחזר אחרי האישה, גורמים לנו להנאה פיזית ולעונג, תורמים לחיזוק היחסים בין בני הזוג, מחדשים את האנרגיות, תורמים לשיפור הבריאות המינית והכללית (הפיזית והנפשית), גורמים לאדם להתרוממות רוח, משרים על האדם שלווה ורוגע ובקיצור יחסי המין והינם חלק מהותי מקיום בני האדם. גבר אשר לא סובל מבעיות בתפקוד המיני ירגיש גברי, רגוע ומאושר, אך מי שסובל מליקויים בתפקוד המיני ואינו מסוגל לבצע פעילות מינית, ברב המקרים ירגיש מתוסכל, חסר בטחון עצמי ובעל דימוי עצמי נמוך. גברים רבים סובלים מליקויים בתפקוד המיני אך אינם נוטים לדבר על כך, הם שומרים את סודם בחדרי חדרים, ואינם ממהרים לגשת לטיפול בגלל המבוכה, החששות מן הטיפול או חוסר האמונה כי ניתן לפתור את הבעיה באמצעות טיפול. הסיבות והגורמים לליקויים בתפקוד המיני עלולים להיות פיזיים או פסיכולוגיים.

תפקוד מיני הגורמים הפיזיים העלולים לגרום לליקויים הינם: פגם פיזי באיבר המין, פגיעה, תאונה, ניתוח, בעיות בבלוטת הערמונית, מחלות רקע כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת, טיפולים רפואיים, נטילת תרופות כלשהן ותופעות הלוואי שלהן, עישון, אלכוהול, סמים, עייפות, השמנה וכו'. הגורמים הפסיכולוגיים העלולים לגרום לבעיות בתפקוד המיני הינם: בעיות נפשיות, בעיות בין בני זוג, לחצים, כעסים, חששות, פחדים, חרדות, טראומה וכו'.

ליקויים בתפקוד המיני עלולים לגרום לגבר להרגשה שאינו שווה ואינו גברי, לתסכול רב, לחוסר בטחון, לדימוי עצמי נמוך, לדיכאון, לבעיות נפשיות וכו', בעיקר כאשר מדובר בגברים הסובלים מאימפוטנציה, בעיות בזקפה ושפיכה מהירה. בעיות פסיכולוגיות עלולות להיות הגורם לבעיות בתפקוד המיני אך עלולות גם להגרם עקב הבעיות בתפקוד המיני ועקב התסכול הרב שנובע כתוצאה מחוסר היכולת לקיים יחסי מין מלאים ומספקים. במצבים הללו יתכן כי התסכול יוביל לירידה במצב הרוח, דיכאון, חרדות ביצוע וכו', אשר יוסיפו מעמסה נפשית על הגבר, דבר שעלול להחריף את המצב ולגרום לליקויים נוספים בתחום המיני עד כדי ירידה בליבידו, המנעות מקיום יחסי מין, הימנעות מטיפול וכו'. מנתונים סטטיסטיים עולה כי רב הגברים הסובלים מבעיות בתפקוד המיני אינם מדווחים לרופא שלהם על הבעיה ומעדיפים "לפתור" את הבעיה בכוחות עצמם ולרב באמצעות רכישת תרופות לשיפור הזקפה (כגון ויאגרה) באופן עצמאי ומבלי מרשם, או לחלופין משחות או ספריים להשהיית הזקפה, אך לא בכל המקרים התרופות הללו יועילו ויסייעו לפתור את הבעיה מכיוון שיש לטפל בגורם לבעיה ולא בסימפטום, לכן, במקרים מסויימים, כאשר הטיפול לא עוזר, הגבר הופך ליותר מתוסכל וסגור וסבור כי אין פיתרון לבעייה שלו ועל כן לא ניגש לטיפול ומעדיף להתנזר מחיי מין. הדרך הנכונה לפתור את הבעיה היא לאתר את הגורם לבעיה ולטפל בו, אך מסתבר שרק אחוז קטן מן הגברים מדווחים לרופא על הבעיה ונכונים לטפל בבעיה בכל דרך שהיא.

למה כדאי לגשת לטיפול?

ממחקרים ומנתונים סטטיסטיים עולה כי למעלה ממחצית הגברים שעברו את גיל ה -40 סובלים מבעיות בתפקוד המיני בעיקר כתוצאה מבעיות זקפה, אין אונות או אימפוטנציה אך רק אחוז קטן מן הגברים (17%-20%) פונים לייעוץ רפואי. הנתונים הללו מדאיגים ומוכיחים כי גברים אשר סובלים מליקויים בתפקוד המיני ואינם ניגשים לטיפול אינם זוכים לאיכות חיים. לחיי המין יש משמעות והשפעה רבה ומשמעותית על איכות החיים של הגבר.

גבר אשר אינו סובל מבעיות בתפקוד המיני ומנהל אורח חיים תקין ובריא, הדבר יורגש בהתנהגותו באופן מיידי. הוא ישדר גבריות, בריאות וחיוניות, שמחת חיים, בטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה, הוא לא יחשוש "להתחיל" עם בחורה, וללא חשש יוביל אותה גם לחדר המיטות.

כדי לטפל בכל בעיה בתפקוד המיני יש לאבחן קודם לטיפול מהיכן נובעת הבעיה. אבחון נכון ומדוייק יסייע לטפל בבעיה ביעילות ובמהירות. אבחון לא נכון של הבעיה עלול להוביל לטיפול אשר לא יסייע לבעיה ואף יגרום לתסכול נוסף, על כן, כדי לפתור את הבעיה מומלץ מאד לפנות לגורם מוסמך ומקצועי שיבדוק ויאבחן את הבעיה ויתאים את הטיפול המתאים. לעיתים טיפול פשוט בגורם לבעיה יפתור את הליקויים בתפקוד המיני ולא יהיה צורך לטפל בסימפטומי, ולעיתים רק שינוי בהרגלים ובאורח החיים יעשו פלאים ויחזירו לגבר את חיוניותו. יש חשיבות עליונה לאורח החיים בריא ונכון וכל גורם מקצועי, לפני תחילת הטיפול, ימליץ למטופל לעבור לתזונה בריאה, לעשות פעילות גופנית יומיומית, להפחית את צריכת האלכוהול ולהפסיק לעשן.

בעיות נפוצות בתפקוד מיני ודרכי התמודדות

קיימות מספר בעיות נפוצות כאשר מדובר על תפקוד מיני לקוי:

 • חוסר חשק מיני
 • אין אונות / אימפוטנציה / בעיות בזקפה
 • שפיכה מהירה / מוקדמת
 • עיוות בצורת איבר המין


 • כל אחת מן הבעיות הללו עלולה להיגרם כתוצאה משני גורמים:

  - הגורם הפיזיולוגי

  - הגורם הפסיכולוגי

  חוסר חשק מיני – עלול להיגרם כתוצאה מבעיות פיזיות כגון חוזר איזון הורמונלי, תופעות לוואי של טיפול תרופתי (בד"כ בנוגדי דיכאון) וכו', או כתוצאה מבעיה פסיכולוגית כגון: בעיה נפשית, בעיות בזוגיות, בעיות בעבודה, לחצים נפשיים, טראומה, אובדן אדם קרוב, חוסר משיכה לבת הזוג וכו'.

  הטיפול ינתן בהתאם לאבחון, אם הבעיה פיזיולוגית יבחן הרופא המטפל אפשרות ליתן טיפול תרופתי הורמונלי כדי להעלות את רמת ההורמונים בגוף או לחלופין לשנות או להפסיק או להקטין מינון של טיפול תרופתי מסוים. אם הבעיה פסיכולוגית – יש לטפל באמצעות שיחות, טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי וכו'.

  אין אונות

  בעיות בזקפה ובשמן המקצועי "אין אונות" מוגדרת כחוסר יכולת של הגבר לייצר זקפה או לשמר אותה כדי לקיים יחסי מין מלאים ומספקים. אבחון נכון של הבעיה יביא, ברב המקרים, לפתרון או לשיפור הבעיה.

  כאשר הבעיה פיזיולוגית ברב המקרים נגרמת הבעיה כתוצאה ממצב פסיכולוגי כגון מתחים, חרדות, לחצים, טראומה, בעיות בזוגיות וכו'. הטיפולים שעשויים לעזור הינם טיפול תרופתי בתרופות הרגעה או בנוגדי דיכאון, טיפולים פסיכולוגיים או טיפולים זוגיים. ישנם טיפולים אלטרנטיביים אשר עשויים לעזור כגון דיקור סיני או צמחי מרפא שיסייעו להרגיע את הגוף ממתחים.

  טיפול נפוץ נוסף הינו שימוש בתרופות לשיפור הזקפה כגון ויאגה, סיאליס ולויטרה אשר מסייעים לשיפור הזקפה ולהארכת זמן המשגל, כמו כן התרופות הללו יסייעו למטופל להתגבר על חרדות ביצוע ויעלו את בטחונו העצמי במקרה של חששות וחרדות עקב כשלונות העבר.

  הסיבות הפיזיולוגיות הנפוצות ביותר הגורמות לאין אונות רבות וביניהן: אורח חיים לא בריא הכולל עישון, צריכת מוגברת של אלכוהול, חוסר פעילות גופנית, תזונה לא מאוזנת ולא בריאה. גורמים נוספים הגורמים לבעיות בזקפה הם מחלות הרקע (שלעיתים נובעות ונגרמות כתוצאה מאורח החיים) כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת, יתר לחץ דם וכו'. יש לציין כי כאשר הגורמים לבעיות הזקפה הם מחלות רקע, הטיפול התרופתי בקבוצת התרופות המעכבות אנזים כגון הויאגרה, סיאליס ולויטרה לרב לא יתאימו לשימוש על ידי המטופל מאחר והן גורמות להתרחבות כלי הדם והמרצת זרימת הדם בגוף, למעט הלויטרה שעשויה להתאים במקרים של מחלות רקע.

  מחלות הרקע הנפוצות הגורמות לאימפוטנציה הינן גידולים או בעיות בבלוטת הערמונית, חוסר איזון הורמונלי, הפרעות נוירולוגיות, פגיעה בכלי הדם, מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, השמנה, עישון וכו'. גם תרופות מסויימות עלולות לגרום לאימפוטנציה כתופעת לוואי.

  הגורם הפופולארי ביותר אשר גורם לאימפוטנציה הינו הגיל. בעיית האימפוטנציה הופכת לשכיחה ככל שמתבגרים והנתונים הסטטיסטיים מראים כי כ – 50% מן הגברים מעל גיל 40 חווים בעיות זקפה. במקרים הללו ניתן לטפל בתופעה באמצעות תרופות לשיפור הזקפה וזאת בתנאי שהמטופל בריא.

  שפיכה מוקדמת

  השפיכה המוקדמת . מאופיינת בפליטת זרע בעת החדירה או בסמוך לחדירה, אך הגדרת תופעת השפיכה המוקדמת כחוסר שליטה של הגבר על פליטת הזרע או לחלופין, כאשר הגבר מגיע לסיפוקו מוקדם מן המועד אשר בני הזוג רצו או תכננו זאת.

  תופעת השפיכה המוקדמת יכולה לנבוע משני גורמים:

  הגורם הראשוני – כאשר הבעיה מולדת

  הגורם המשני – כאשר הבעיה נובעת כתוצאה מגורמים בריאותיים.

  הגורמים הבריאותיים נחלקים לשניים:

  גורמים הפיזיולוגיים כגון: רגישות יתר של הפין (ריבוי קצות העצבים בקצה הפין), פגיעה בעצבים או בעמוד השדרה עקב פגיעה, מחלה, ניתוח וכו'. כאשר התופעה נובעת מריבוי קצוות העצבים בקצה הפין הדרך להתגבר על הבעיה הינה באמצעות צריבה של קצות העצבים בפין. הגורמים הפסיכולוגיים שעלולים לגרום לתופעת השפיכה המוקדמת הינם: התרגשות, פחד, הרגלים מן העבר, טראומה מינית וכו'. התופעה נפוצה בעיקר בקרב גברים הצעירים שאינם בעלי נסיון בתחום המיני, בד"כ בפעמים הראשונות שהגבר מקיים יחסי מין הוא לא מנסה לעכב את השפיכה, רק כאשר הוא הופך מודע לצרכים של בת הזוג הוא ינסה לשלוט בשפיכה. יש גברים אשר מצליחים לשנות את ההרגלים ולשלוט בשפיכה, ויש גברים שההרגל הופך לתכונה והם אינם מסוגלים לשלוט בשפיכה. כאשר גבר מגיע לטיפול, ינסה הרופא לאבחן מהו הגורם לבעיה וכך יהיה הטיפול יעיל יותר. הטיפולים הנפוצים בבעיה הינם טיפול פסיכותרפי, טיפול התנהגותי באמצעות תרגול (באוננות), ספריים ומשחות להשהיית השפיכה, טיפול תרופתי בנוגדי דיכאון שתופעת הלוואי שלהם הוא עיכוב השפיכה, טיפול משולב עם תרופות משפרות זקפה שבד"כ מוסיף לבטחונו העצמי של הגבר כדי שיוכל להתגבר על חרדות הביצוע וגם כדי שיוכל לייצר זקפה פעמים נוספות לאחר השפיכה.

  הטיפול היעיל והמהיר ביותר

  ברבים מן המקרים מחליטים גברים אשר סובלים מתפקוד מיני לקוי "לקחת את העניינים לידיים" ובמקום לגשת לטיפול רפואי הם רוכשים את אחת מהתרופות לשיפור הזקפה ועושים בה שימוש. ברור, שלא לכל אחד מן הגברים ולא בכל המקרים יתאימו תרופות ממשפחת מעכבי האנזים PDE5 כגון ויאגרה, סיאליס ולויטרה המשמשות בעיקר לשיפור הזקפה, ולעיתים השימוש בהן לא יפתור כל בעיה ואף עלול להחריף את הבעיה. חשוב מאד לאתר את הגורם לבעיה שהרי אם למשל בעיות בזקפה נגרמות עקב מחלת רקע שהתפרצה ועדיין אינה ידועה למטופל, כגון לחץ דם גבוה, יכול להיגרם למטופל נזק כפול, והשימוש בתרופות המשפרות זקפה עלולות לגרום לו גם למוות, כך גם במקרים של בעיות לב וכלי דם, סתימת עורקים וכו', מחלות שלעיתים המטופל אינו מודע להן. המלצתינו החמה - לפני נטילת כל טיפול שהוא יש לגשת לרופא שיבצע בדיקה כללית ובדיקות מעבדה.

  חדש - SuperMan

  סופר מן
     077-9972071


  לבירור מידע ומשלוחים לחצו כאן

  הזמן ויאגרה